Nebijokime spalvų!

Žmogaus akis gali skirti apie septynis milijonus spalvų! Tik  mūsų kalboj nėra tiek spalvų pavadinimų. Bet tai ne problema! Svarbiausia mokėti derinti pagrindines spalvas - raudoną, geltoną ir žydrą. Sumaišius jas gauname oranžinę, žalią,  violetinę.
Tam, kad  namie būtų harmonija, reikia žinoti kokios spalvos dera tarpusavy, o kokių geriau nenaudoti namų interjere. Tyrimais buvo įrodyta, kad geltoname kambaryje žmonės mieliau bendrauja su nepažįstamais. O išdažius grindis raudonai - žmonės tvirčiau žengia.  Taip mėlyna ir žalia spalvos mažina spaudimą, lėtina kvėpavimą, tuo tarpu raudona/oranžinė - didina.
Taigi spalvos daug ką pasako net apie namų šeimininką - ar tai linksmas žmogus, agresyvus ar melancholikas.Turbūt visi žino, kad spalvos skirstamos į šiltus ir šaltus. Šiltos spalvos - raudona, geltona, oranžinė ir jų atspalviai. Šaltos - visi mėlyni ir žali atspalviai. Dar vienas įdomumas - šiltos spalvos suartina sienas, mažina erdvę, o šaltos atvirkščiai - praplatina ir vizualiai padidina kambarį.

Spalvų reikšmės.

Žalia spalva tai mėlynos ir geltonos mišinys. Tai ramybės ir gaivumo spalva. Kuo daugiau joje geltono atspalvio - tuo ji šiltesnė. Ją renkasi ramūs, konservatyvus žmonės. Žalia spalva ramina, maloni akiai - ne veltui pavargus akim patartina pažiūrėti pro langą, į medžius, žolę.


Mėlyna arba žydra spalva asocijuojasi su tyla, ramybe. Tai dangaus ir vandens spalva. Žydrame kambaryje nekarsta, jaučiasi maloni vėsuma.

Raudona spalva- tai ugnies ir kraujo spalva. Raudona spalva stimuliuoja nervinę sistemą, ją renkasi stiprūs, kartais net nervingi žmonės. Todėl miegamojo ar vaiko kambario nepatartina dažyti raudona spalva.
O štai virtuvėje - ji skatins apetitą.

Geltona spalva dvilypė. Iš vienos pusės tai saulės spalva. Ji reiškia džiaugsmą, laisvę. Iš kitos - tai neramumo, neištikimybės spalva. Rytų kūlturoje geltona spalva - tai šventė ir linksmybės. Geltoname kambaryje bus  jauku ir vakarėliai bus itin linksmi.
 

No comments:

Post a Comment